• https://www.facebook.com/Karadenizmultiplskleroz/?fref=ts
  • https://twitter.com/SaMSunMS

Anasayfa

19 Mayıs Üniversitesi Nöroloji Anabilim dalı kliniğinde Multipl Skleroz (MS) ile ilgili ulusal ve uluslararası bir çok klinik çalışma yürütülmektedir.
Doç. Dr. Murat Terzi ile beraberinde ki klinik ve hemşire ekibi bu hafta da Samsun'nun Bafra Asarcık veÇarşamba ilçesi ve civarında ki MS hastalarını evlerinde ziyaret etti.Bizleri evlerinde misafir eden tüm hastalarımıza Karadeniz Ms derneği olarak teşekkür ederiz.Belirli periyotlarla hastalarımızı evlerinde ziyaretimiz devam edecektir.
2014 yılı içerisinde hasta okulu isimli yeni bir projenin ilk örneğini gerçekleştirdik. MS’li ve MS’li yakınlarının sosyal paylaşımda bulunması, MS’lilerin var olan yorgunluk, anksiete, depresyon, yürüme güçlüğü, dengesizlik şeklindeki problemlerine destek olunması açısından sosyal amaçlı bir program oluşturduk.
MS (Multipl Skleroz) hastalığına dikkat çekmek ve MS’li bireylere yol arkadaşlığı yapmak üzere Türkiye MS Derneğinin hayata geçirdiği “GülüMSeten Turne” projesi bir çok şehirde sergilendi.
Haldun Dormen, Multipl Skleroz (MS) hastaları ve yakınları için özel bir oyun sergiledi.Dünya da bir ilki gerçekleştiren büyük usta hem eğitecek, hem de "yalnız değilsiniz" mesajıyla moral verecek.
 2                      
                       Atakum/SAMSUN                       karadenizms@karadenizms.com                   0 362 319 19  19 / Dahili : 3077
                                                        
                                                                                                            Anasayfa                   Hakkımızda                      Ms Buluşma              Ziyaretçi Defteri

                         Ms Nedir ?                  Klinik Çalışmalar              Etkinlikler                   İletişim